Firma INSTAL EURO 2000 jest firmą rodzinną i wywodzi się z trzydziestoletniej tradycji handlu materiałami dla potrzeb instalacji sanitarnych i ciepłowniczych w przemyśle i budownictwie jednorodzinnym. Współpraca z największymi producentami rur stalowych oraz ugruntowanie mocnej pozycji na polskim rynku jako solidny i terminowy dostawca stworzyła mocną bazę dla przyszłej działalności. Na początku lat dziewięćdziesiątych wraz z odbudową i modernizacją budownictwa mieszkaniowego, nastąpił bardzo dynamiczny rozwój centralnego ogrzewania i techniki  sanitarnej.
Zmusiło to Naszą firmę do poszukiwania nowoczesnych i szczególnie energooszczędnych technik. Podjęto współpracę ze światowymi koncernami jak: Viessman, Buderus, Junkers, Sanitec, Koło, Rocca, Grohe, które to firmy są prekursorami najwyższej techniki w dziedzinie techniki grzewczej i sanitarnej.
W 1998 roku firma, wychodząc naprzeciw tendencją na rynku, przekształciła swą nazwę na aktualną czyli INSTAL EURO 2000 Sp. z o.o. co sugeruje przygotowanie w wejście w XXI wiek.


                                                                             Z poważaniem właściciele firmy